VYHRAL SKUTOČNE KAŽDÝ

Energia a vášeň viac ako víťazstvo“ – to bol hlavný slogan vôbec prvého futbalového turnaja, ktorý v nedeľu 19/05/2019 v areáli NMŠK v Bratislave na Tomášikovej ulici organizoval tím nadšencov zo ŠKOLY FUTBALU.

Na piatich ihriskách sme privítali takmer 300 detí a 50 trénerov či vedúcich družstiev z celkovo 25 klubov z blízkeho aj širokého okolia. Rodičia, kamaráti, starí rodičia – skrátka každý, kto sa prišiel na tento turnaj pozrieť, mal možnosť vidieť množstvo bojovnosti, fantastických oduševnených výkonov chlapcov a dievčat, obrovskú túžbu po strelení gólov a neuveriteľné množstvo pozitívnej energie zo športu, pohybu a krásne stráveného dňa v spoločnosti priateľov!

 
 
 

Bolo to trochu iné? Áno – no a čo, neustále sa vzdelávajme…

ÁNO – vieme, že systém turnaja bol odlišný, na aké sú naše kluby, tréneri, rodičia a aj deti zvyknuté. My v ŠKOLE FUTBALU sme však presvedčení, že v týchto kategóriach mladších ročníkov (ročníky U6 – U15) je primárnym cieľom trénerov a ľudí, ktorí formujú osobnosť malých detí, hlavne výchova osobnosti, rozvoj mladého človeka ako po športovej, tak aj po osobnostnej stránke. Chceme, aby každé dieťa malo neuveriteľnú radosť z pohybu, zo streleného gólu, z hry ako takej. A práve preto sme na konci ocenili VŠETKY DETI ! Pretože víťazom boli úplne všetci – a nechceme, aby to bola iba fráza! 

Čo sme spoločne zažili

Toho, čo sme počas tejto krásnej nedele zažili bolo veľa a nestačilo by napísať iba pár riadkov. Ale priblížme si aspoň tie najdôležitejšie a najviditeľnejšie:

 • účasť 25 družstiev a takmer 300 detí
 • 20 kôl špičkového mládežníckeho futbalu
 • presne celkovo 100 zápasov !
 • 50 trénerov a vedúcich družstiev
 • takmer 500 rodičov, kamarátov, priateľov, starých rodičov
 • viac ako 30 organizátorov a dobrovoľníkov ŠKOLY FUTBALU
 • skákací hrad, nohejbal, meranie rýchlosti strely
 • súťaž o zájazd na AUDI CUP 2019
 • skvelý catering, chutný gulášik, cigánska pečienka či kebab 😉
 • skvelá tombola s 220 cenami
 • veľa veľa veľa zábavy a športu !

Kto turnaj vyhral?

Skutočne každý ! Vážne…. víťazom v nedeľu boli všetci. Hráči a hráčky na ihrisku, tréneri a vedúci družstiev po čiarach pri striedačkách, rodičia a starí rodičia, ktorí svoje ratolesti skvelo povzbudzovali, organizátori, ktorí mali skvelý pocit zo skvelej akcie a množstva pozitívnych ohlasov, detičky, ktoré doniesli rodičia na turnaj a mohli sa počas dňa skvelo zabaviť atď….A len tak mimochodom, najviac gólov počas turnaju strelilo družstvo z Orechovej potône.

FOTOGALÉRIA Z TURNAJA:

PROFI GALÉRIA od profesionálneho fotografa Igora Kupča:

„Pripájam výber fotografií zo skvelého prvého ročníka futbalového turnaja. Ďakujem rodičom za návštevu nášho fotostánku na turnaji ŠKOLA FUTBALU CUP 2019. Verím, že sa Vám vytlačené fotografie páčili, bolo milé spoznať nových ľudí zapálených futbalom a tiež stretnúť  starých známych. Pokiaľ ste na turnaji nestihli z akýchkoľvek dôvodov vybrať fotografie a radi by ste tak urobili, neváhajte ma kontaktovať, keďže fotky Vám viem dohľadať a poslať.  Kontakt na mňa: 0944084142, yggy@centrum.skwww.ik-photo.com, FB: igorkupcophotography

ŠKOLE FUTBALU ďakujem za pozvanie na turnaj a verím, že sa vidíme na ďalších projektoch a turnajoch. S pozdravom Igor Kupčo“