Revolučný kemp na Slovensku – TOP KEMP 2019

Sme nesmierne hrdí, že ŠKOLA FUTBALU a STARS & FRIENDS aj tento rok „spojili sily“ a zorganizovali úplne prvý TOP KEMP 2019, ktorý sa konal v termíne 28.06.2019 – 02.07.2019 v českých Luhačoviciach.

A hneď na začiatok musíme napísať, že akcia „prekročila“ naše očakávania a z úst hráčov, organizátorov, či prítomných športových odborníkov sme našli iba samé superlatíva!

Hlavné motto celej akcie znelo: Pracuj na sebe,neustále sa vzdelávaj a budeš určite lepším hráčom„. A táto „myšlienka“ nás sprevádzala počas celej akcie v prekrásnej lokalite v Luhačoviciach.

Pre koho bol kemp určený

V nádhernom prostredí na južnej Morave – v prekrásnom areáli Radostova absolvovalo špičkové tréningy 30. mládežníckych hráčov a reprezentantov zo Slovenska, ktorí sú súčasťou veľkej futbalovej „rodiny STARS & FRIENDS“. Jednalo sa o hráčov ročníkov 2003 – 2006, ktorí trénovali pod dohľadom mládežníckych TOP trénerov z najlepších akadémií na Slovensku (MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava, Spartak Trnava, Železiarne Podbrezová) a zároveň sa vzdelávali za účasti špičkových odborníkov z rôznych športových, ale aj mimo-športových oblastí. Tento kemp finančne zastrešila práve spoločnosť STARS & FRIENDS.

PROGRAM AKCIE

Piatok 28/06/2019

Oficiálne otvorenie kempu, tréning a večerný raut

Hráčov v piatok po výdatnom obede osobne privítal majiteľ spoločnosti STARS & FRIENDS Karol Csontó a riaditeľka spoločnosti Martina Nehézová. Ich slová hltali chlapci doslova „s otvorenými ústami“, pretože im pootvorili pohľad zo strany veľkého futbalu športového manažmentu, keďže pôsobia vo svetovom futbale a spolupracujú s hráčmi ako Martin Škrtel, Juraj Kucka, Milan Škriniar, Adam Nemec, Matúš Bero a množstvom ďalšími.

A práve Matúš Bero prišiel osobne hráčov privítať, pozdraviť sa s nimi a porozprávať svoj „futbalový príbeh“. Chlapcom odovzdal množstvo poznatkov, skúseností, vlastných osobných postrehov zo života profesionálneho futbalistu. A keďže je Matúš aj veľký srandista, chalanom porozprával aj niekoľko zábavných príbehov z osobného života.

Ďalšou osobnosťou piatkového poobedia, ktorá chlapcom poskytla svoje bohaté viac ako 20 ročné skúsenosti z vrcholového futbalu, bol legendárny skaut Róbert Paldan, ktorý spoločne so svojimi kolegami skautmi (Miro Pátek, Štefan VígMarek Jenčo) porozprávali svoj pohľad na vývoj v dnešnom futbale, odhalili im niekoľko zákutí z kuchyne skautov a samozrejme neopomenuli vyzdvihnúť silné stránky chlapcov, ktorých tak dobre poznajú a ktorí ich pozorne počúvali.

Po tomto skvelom programe nasledoval prvý spoločný tréning na špičkovo pripravenom trávniku v Luhačoviciach.

 

Nasledoval večerný raut, kde sme všetci spoločne absolvovali teambulding a chlapci sa tak mohli v príjemnej atmosfére porozprávať so všetkými prítomnými aktérmi zo ŠKOLY FUTBALU a STARS & FRIENDS.

A mali sme aj súťaž v hľadaní žuvačky v múke:)

Sobota 29/06/2019

Mediálny tréning + „core“ cvičenia, tréning a futbalový rozhodca

Hneď zrána si chlapcov ešte v plnej sile „zobral do parády“ známy moderátor Braňo Závodský s pani manželkou, ktorí chlapcom poskytli špičkový mediálny tréning, oboznámili ich s nástrahami sociálnych sietí a spoločne absolvovali niekoľko názorných ukážok, ako sa má prezentovať sebavedomý a pokorný vrcholový športovec.

Následne manželka Natália Závodská s chlapcami absolvovala ukážkový tréning, kde prím hrali cvičenia „core“, ktoré chlapcom pomôžu v kvalite držania tela, spevnenie správnych a potrebných partií a slúžia aj ako prevencia pred zraneniami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po výdatnom obede nasledoval špičkový poobedňajší futbalový tréning. No a ako posledný bod večerného programu bola krátka prezentácia futbalových chráničov od spol. SportMM (www.sportmm.eu) a nasledovala prednáška futbalového rozhodcu Mateja Choreňa, ktorý si pre chlapcov prichystal viacero videí a vysvetlení pre jednotlivé herné činnosti, s ktorými sa bežne stretávajú na ihrisku. Taktiež nám prezentoval nové pravidlá, ktoré idú  do platnosti od novej sezóny 2019/2020. A bol aj malý testík pravidiel 🙂

Nedeľa 30/06/2019

Kondičný tréning a diagnostika + Prevencia a rozvoj rýchlostno – silových schopností + testovanie

Celá nedeľa patrila dvom špičkovým odborníkom z oblasti kondície. Chlapcov testovali počas celého dňa Štefan Pánik, kondičný tréner z ŠK Slovan Bratislava a Martin Kojnok, kondičný tréner v reprezentácii SR U21.

Doobedná časť ich nedeľného pôsobenia bola prednáška zameraná na „Kondičný tréning a diagnostika vo futbale“ následne spojená s testovaním FMS a testovaním rýchlostno – silových schopností. Po obede nasledovalo vyhodnotenie doobedňajších testov.

Poobedňajšia časť bola zameraná na : „Prevenciu a rozvoj rýchlostno – silových schopností vo futbale“ a praktická časť obsahovala realizáciu individuálnych prevenčných protokolov ako aj vypracovanie a odovzdanie futbalistom ich individuálnych tréningových programov na rozvoj rýchlostno – silových schopností.

Pondelok 01/07/2019

Zdravá výživa a potreba tekutín + mentálny tréning

Po pondelkových raňajkách sme sa pustili do kvalitného tréningu a hneď nasledovala odborná prednáška spojená s praxou od špičkového odborníka na oblasť výživy a doplnky stravy – Mgr. Milana Sedliaka, PhD., ktorý sa zameral na oblasť tekutín a hlavne na oblasť straty tekutín počas zaťaženia. Tak potrebná oblasť pre vrcholových športovcov!

A opäť nasledoval obed a po obede  prišiel „na rad“ ďalší vrcholový odborník – tentokrát na oblasť mentálneho tréningu – p. Peter Kuračka (športový psychológ). Nasledovala kvalitná regenerácia v bazéne a samozrejme množstvo zábavy a zážitkov!

Utorok 02/07/2019

Posledný tréning, rozlúčenie sa a odchod domov

Na záver tohto skvelého skráteného týždňa sme pre chlapcov prichystali záverečný rozlúčkový tréning s „našimi“ fantastickými trénermi.

S chlapcami sa na záver rozlúčila kvôli pracovným povinnostiam aspoň „na diaľku“ riaditeľka spoločnosti Martina Nehézová, ktorá chlapcom poďakovala za účasť na TOP KEMPE 2019 a vyjadrila osobnú podporu.

 

Záverečné zhodnotenie TOP KEMPU 2019

Čo dodať na záver? Snáď len obrovské poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na zorganizovaní tejto skvelej akcie.

Taktiež všetkým chalanom, ktorí sa osobne zúčastnili tohto kempu a uprednostnili vzdelávanie sa a osobnostný rozvoj pred „prázdninovým pohodlím“ (pričom si plne uvedomujeme, že toho voľna majú chlapci málo a je pre nich tak dôležité).

Pevne veríme, že sa opäť vidíme spolu na ďalšej akcii. A čoskoro zverejníme aj video z daného kempu.

 

Vaša ŠKOLA FUTBALU